Jiriczek-doplnky do her

Novinky

Letní přestávka je nuda
Čtvrtek, 06. květen 2010, 20:00 | Napsal ShadoW

Futurama.skJak jste si jistě všimli, tento týden sem nepřibyla tradiční upoutávka na novou epizodu, a tím pádem nás čeká obvyklá letní přestávka, ve které autoři budou sbírat inspiraci pro další díly. Na pokračování čtrnácté sezóny si tedy budeme muset počkat až do podzimu. My se rozhodně nudit nebudeme, protože si veškeré vydělané peníze z prodeje triček necháme rozměnit na kovové mince, naházíme je do bazénku a budeme se v nich celé léto rochnit.

Aby vás mezitím neomrzelo sledování starých dílů South Parku pořád dokola, můžete dát šanci jiným seriálům. Jedním z nich je například seriál Futurama, jenž vám nejspíš nemusím vůbec představovat, protože byl vysílán i u nás. Zmiňuji se o něm ze tří důvodů: za prvé, začátek vysílání jeho zbrusu nové řady je naplánován na 24. června 2010; za druhé, tento seriál přešel pod televizní společnost Comedy Central, bude se tedy vysílat na stejném kanálu jako se vysílá South Park; a za třetí, slovenský fanouškovský webFuturama.sk, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se dnes dočkal přechodu na nový design a redakční systém. Co se týče redesignu, jedná o jednoznačné zlepšení, a proto v mezičase popřemýšlíme, jak by se daly vylepšit i naše stránky. Rozhodně se nechejte překvapit a nezapomeňte si do komentářů postěžovat, jak moc vás štve, že se tahle aktualita opět v podstatě vůbec netýká South Parku.

Upřesnění: podle oficiálního webu se pokračování čtrnácté sezóny dočkáme už 6. října 2010.

 
1407 - Crippled Summer
Čtvrtek, 29. duben 2010 | Napsal Kael

Poté, co druhá část výročního dvojdílu prošla rozsáhlou cenzurou Comedy Central, někteří od autorů očekávají nějaký způsob odvety. Ideální příležitostí k tomu je poslední díl před letní pauzou, nazvaný Zmrzačené léto. Čtrnáctá řada bude pokračovat v říjnu.

Jimmy a Timmy vyráží na letní tábor se všemi svými hendikepovanými kamarády. Bude se soutěžit a není čas se flákat. Všichni tvrdě pracují, aby se letos stali šampiony. Jimmy se oblékne a klidně se roztrhá, aby uspěl v každoroční soutěži v surfování.

Upoutávka je tentokrát mimořádně výživná.

České titulky: Stáhnout (překlad MND, časování ShadoW)
Epizoda online: Zhlédnout
 
Volte mě!
Středa, 28. duben 2010, 12:45 | Napsal ShadoW

Upozornění: tento článek se netýká přímo South Parku, proto jej není nutné vůbec číst a zabývat se jím.

Strana svobodných občanůTak jsem se na stará mladá kolena dal na politiku. Jistě víte, že se 28. a 29. května 2010 budou konatvolby do PSP ČR. Zřejmě jste si také všimli, že je volební účast chabá (v roce 2006 to bylo necelých 65 %) a že hodně lidí nadává na současnou politiku, zvláště z důvodu, že, podle nich, „není koho volit". Já osobně nejsem zklamán ani tak z politických stran a jejich členů, ale ze samotných voličů. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že v demokratickém zřízení má lid takovou vládu, jakou si zaslouží, pak to o naší společnosti nevypovídá nic dobrého. Příklady typického a naprosto chybného uvažování většiny naší populace zahrnují výroky „můj hlas nemá žádnou váhu, nic tím nezměním", „stejně to vyhrajou socani s Paroubkem v čele" a „pokud dám hlas nějaké malé straně, propadne". Za pomoci jiných argumentů než „VOTE OR DIE, MOTHERFUCKER" se pokusím vysvětlit, proč je nutné tento postoj změnit.

 
Ještě trochu té kontroverze...
Úterý, 27. duben 2010, 00:40 | Napsal ShadoW

Po několika dnech pečlivého sledování (pokud jste ještě nepodepsali petici, teď je správný čas) celé kauzy varování islámských fanatiků acenzury ze strany Comedy Central vám přináším čerstvé informace. V úvodní znělce nejnovější epizody seriálu Simpsonovi (The Squirt and the Whale) byl připsán vzkaz pro tvůrce South Parku. Stálo v něm: „South Parku, stáli bychom při tobě, kdybychom sami neměli strach." Objevil se ale pouze v některých oblastech, jinde byl nahrazen za frázi z epizody sedmnácté série: „Je ne suis pas français."

 
Vyjádření Treye a Matta k cenzuře epizody 201
Čtvrtek, 22. duben 2010, 23:05 | Napsal ShadoW

Varování islámských fundamentalistů z New Yorku přineslo reakci. Jak jste jistě měli možnost vidět a slyšet, poslední díl South Parku, který navazoval na jubilejní dvoustou epizodu, byl cenzurován. Nejprve to vypadalo, že jde o vtip, protože kromě zakrytí vyobrazení proroka Mohameda byly „vypípány" veškeré zmínky o něm a dokonce i celé poučení na konci. Jenže místo epizody online jsme na webu South Park Studios mohli vidět pouze toto suché sdělení:

Budete přesměrováni na nový web - jiriczek.eu


TOPlist

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one