Jiriczek-doplnky do her

Anketa je pro návštěvníka velice příjemným zpestřením a pokud anketní otázky mají nějaký něco do sebe, tak návštěvníkovo oko určitě upoutají a určitě donutí aby se přišel zase podívat jak hlasování dopadlo nebo hlasoval znovu v další anketě. Nakódovat si vlastní anketu jako třeba na fóru je dost složité a časově náročné, proto bude nejjednoduší si ji vygenerovat jedním ze systémů, které se tímto zabývají.

Na výběr je hned několik webů, na kterých si anketu lze jednoduše vytvořit, např.:
  • BlueBoard.cz
  • VseVJednom.cz
  • Weblight.cz
  • Webber.cz
  • MaxSite.cz

Já jsem si vybral službu BlueBoard.cz, protože mi přijde jako nejlepší z těch nabízených a protože moje první anketu jsem právě vytvořil pomocí jejich systému. Samozřejmě můžete použít jakéhokoliv jiného poskytovatele ze seznamu výše, postup by měl být všude stejný nebo alespoň podobný.

Všude je vyžadována registrace, takže jako první se vždy registrujte. Já tedy provedu registraci na BlueBoradu resp. neprovedu, protože už tam účet dávno mám, takže se jen přihlásím do administrace svého účtu.

Pokud jste se museli registrovat, tak si první upravte svůj profil. Heslo je lepší si změnit, ne že by to od systému bylo nějak špatné, ale je lepší si nastavit vlastní. Dále pak napiště URL Vašich stránek, jejich název a zařaďte je do jedné z kategorií v roletce. Uložte.

Obrázek 1

V menu nalevo zvolte položku „Anketa" a poté zadejte název nové ankety, např. "Anketa1" jako to mám já. Na názvu moc nezáleží, ale je lepší tam dávat nějaké ucelené a logické názvy, protože pokud jich pak v seznamu bude více, tak by v tom mohl být chaos.

Obrázek 2

Stránka se přesměruje a Vám se zobrazí v seznamu nově vytvořená anketa. Klikněte na její název pro její editaci.

Teď na 4 stránkách budete mít možnost si anketu přizpůsobit obrazu svému resp. vzhledu Vašeho webu. Na první straně můžete změnit název ankety, zvolit typ zobrazení hlasování, výšku a šířku ankety, styl a velikost písma, jazyk ankety atp. První stránku zatím nechte jak je a přejděte na druhou.

Obrázek 3

Druhá stránka se zabývá hlavně grafickým desingem ankety. Anketa by určitě měla být sladěna s barvou webu, ale ne zase úplně aby v množství dat nebyla vidět. Vzhled si můžete buď vytvořit sami pomocí hexadecimálního kódu nebo použít stávající šablony, které naleznete v roletce. Po změně barev uložte pomocí tlačítka "Ulož nastavení".

Obrázek 4

Třetí stránka není podstatná, protože anketa je nově vytvořená a neobsahuje zatím žádné hlasy, tudíž není nutné anketu vynulovávat.

Obrázek 5

Čtvrtá stánka už je velice důležitá, protože právě tam tvoříte anketní otázku a možnosti. To, jaká bude otázka a možnosti nechám na Vás. Já jsem vybral tu nejzákladnější. Opět napište a uložte.

Obrázek 6

Nyní se vraťte zpět na první stránku a popřípadě si poupravte velikost písma a pak kliknetě na tačítko "Změř". To je velice důležité, protože se velikost ankety přizpůsobí jejímu obsahu. Pokud tento krok neuděláte nebo ho uděláte dříve než napíšete anketní otázku a možnosti, tak se Vám pak na webu bude anketa zobrazovat neúplně. Správnou velikost ankety zjistíte tak, že když kliknete nahoře na tlačítko "Náhled", tak by se anketa měla zobrazovat bez jakýchkoliv problémů.

Obrázek 7 Obrázek 8

A na poslední stránce je zdroj ankety. Ten si zkopírujte a přejděte do administrace svého webu, kde bude anketa vystavena.

Obrázek 9

Pokud používáte grafický typ "Standart" nebo "Special", tak anketu můžete vložit pod menu webu a anketa tak bude na všech stránkách a navíc na velice dobrém místě pokud zrovna nemáte 50 položek menu a web je příliš dlouhý. Pokud tedy chcete anketu pod menu, tak v administraci zvolte položku "Dopňky" a zdroj ankety vložte do pole s názvem "HTML kód zobrazený pod položkami menu (pracuje pouze v šablonách Standart a Special)".

Obrázek 10 Obrázek 11

Pokud máte jiný grafický typ, tak nejlepší místo pro anketu je index nebo-li hlavní stránka. V panelu nástrojů klikněte na talčítko "Zdroj".

Obrázek 12 Obrázek 13

A zdroj ankety vložte před koncový tag "/body" a znovu klikněte na tlačítko zdroj. Poté uložte.

Obrázek 14 Obrázek 15 Obrázek 16

Pokud by se Vám anketa nezobrazovala a místo toho by byl text o tom, že se anketa upravuje, tak se odhlašte z blueboardu a anketa se okamžitě objeví po refreshování stránky (F5).

Budete přesměrováni na nový web - jiriczek.eu


TOPlist

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one